W jaki sposób przerabiać ubrania z second handu, aby nadać im drugie życie?

Szukanie dzisiaj interesujących oraz oryginalnych ubrań szytych na nas jak na miarę jest zadaniem bardzo trudnym, ponieważ większość sklepów oferuje dokładnie ten sam rodzaj i te same kroje w danym sezonie, czasem nawet również dokładnie te same materiały i desenie, które być może w żaden sposób nie pasują do naszego sposobu bycia, stylu czy figury. Warto jeszcze nie zapominać, że nawet za te niekoniecznie zawsze udane ubrania zwykle trzeba naprawdę sporo zapłacić. Rozwiązane jednak jest w zasięgu ręki – wystarczy udać się do sklepu z odzieżą używaną, wybrać coś, co wpadnie nam w oko z jakiegoś względu – i użyć wyobraźni, ponieważ tylko od niej, no i może od  kilku dodatków krawieckich, będzie zależało, co powstanie.

Zmień formę

Zwykle ubrania w kupowane z drugiej ręki nie będą pasowały na nas jak ulał, ponieważ rozstrzał rozmiarówek i  samego wykonania jest naprawdę ogromna. Jeśli posiadamy minimum zdolności manualnych, możemy w szybki i prosty sposób przerobić każdy rodzaj odzieży na nasze potrzeby. To powinien być zawsze nasz pierwszy krok – dopasowanie ubrania do naszej figury.

Pomyśl, co możesz zmienić

Ubrania z secondo handu są  bardzo podatne na różnorodne zmiany, są czymś w rodzaju białego płótna dla malarza, na którym za chwilę zaczną powstawać prawdziwe cudeńka. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ najczęściej wystarczy niewiele, żeby ubranie wyglądało na coś zupełnie niesamowitego.

Naszywki i łatki oraz aplikacje

Wiele w wyglądzie wybranej przez nas sztuki odzieży zmieni się, jeśli w pasmanterii dobierzemy sobie pasujące nam łatki czy naszywki, w nawet  całe, większe aplikacje. Za ich pomocą można stworzyć bardzo ciekawą kompozycję – a  także zakryć wady fabryczne, dziurki czy mankamenty lub rozdarcia, z jakimi nie możemy sobie poradzić w żaden inny sposób. Możemy również kupić jednakowe elementy dekoracyjne i zastosować je również w drugiej części garderoby, tworząc komplet, jaki bez naszywek nigdy by pewnie nie powstał.

Guziki, dużo guzików

Świetną ozdobą będą również aplikacje wykonane samodzielnie z naszywanych w odpowiedniej ilości czy w odpowiedniej kolejności guzików. Tych w pasmanteriach nie brakuje, dlatego można tworzyć całe obrazy z guzików, tworzyć z nich desenie oraz aranżować ubrania zupełnie na nowo, wykorzystując naturalne piękno tych niepozornych elementów. Tym samym możesz również zrobić rozcięcie, powiększyć dekolt czy nawet wymienić istniejące guziki na bardziej odznaczające się i bardziej widoczne, dostosowane do obecnej mody.

A może tak cekiny?

Równie ciekawym pomysłem może okazać się zastosowanie ozdób wykonanych za pomocą cekinów – tutaj jednak zdecydowanie należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ naszywanie tych drobnych elementów wymaga sporych pokładów cierpliwości i opanowania. Za ich pomocą można również tworzyć ciekawe aplikacje, które dopiero później będą naszywane bezpośrednio na ubranie. Jeśli nie cekiny, można równie dobrze wykorzystać koraliki o różnych kształtach i kolorach.

Podobne wpisy