W jaki sposób przygotować się do samodzielnego szycia?

Korzystanie z własnych zdolności manualnych zamiast chodzenia na łatwiznę i kupowania ubrań wciąż w tych samych sklepach sieciowych zaczyna być dzisiaj coraz modniejsze. Malowarka drogowa. To dobrze, że wracamy do starych tradycji naszych babć i mam, które były w stanie dosłownie z niczego wyczarować dosłownie wszystko. W końcu wszystko, czego się nauczymy w ciągu życia, będzie należało jedynie do nas, a łatwo sobie wyobrazić, jak ogromną przyjemnością jest umiejętność wyczarowania dla siebie czy bliskich czegoś ciekawego do ubrania czy do domu.

Malowarka drogowa
http://www.pro-city.pl
Oferujemy elementy małej architektury dla klientów na terenie całego kraju.
Nasza oferta to głównie produkty francuskiej marki PROCITY.

Same chęci jednak nie wystarczą i konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do tego zamiaru – przygotowanie się, czyli odwiedzenie sklepu, w którym kupimy sprzęt, materiały oraz oczywiście –pasmanterię, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne dla nas dodatki.

Na początek – żeby było na czym szyć

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, żeby mieć na czym szyć, jednak jeśli dopiero zaczynamy, nie musimy kupować nie wiadomo jak drogiej i nowoczesnej maszyny o stu rodzajach ściegów oraz z milionem opcji dodatkowych i programów, ponieważ z pewnością ich nie wykorzystamy. Również nawet nie powinna być to maszyna profesjonalna czy przemysłowa, ponieważ nie wykorzystamy jej potencjału, zapłacimy mnóstwo pieniędzy i zajmie nam ona również sporo miejsca. Overlock podobnie – ta maszyna jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych, na początek wystarczy zwykła, wielofunkcyjna i po prostu praktyczna.

Zaopatrz się w materiały

Zanim zaczniesz kupować materiały, musisz dowiedzieć się, jakie. Dla pierwszych prób szkoda jednak kupować dobre materiały na metry – lepiej będzie zamówić rzez Internet skrawki czy resztki materiałów, na których będzie dobrze próbować poszczególnych ściegów i uczyć się prostego szycia- to też nie jest łatwe! Później musisz znaleźć sklep, w którym będziesz się zaopatrywać – lub hurtownię, tam jednak trzeba się nastawić na kupowanie większych ilości.

Dodatki krawieckie

Maszyna i materiał to jednak nie wszystko. Potrzebujesz odpowiednich nożyczek, specjalnie do materiału, którymi nie będziesz kroić niczego innego, na przykład papieru. Drugie nożyczki, zwykłe, wykorzystasz do wykrawania form. Potrzebujesz również centymetra krawieckiego, linijki oraz krzywika, kredy krawieckiej albo mydełka, sporej ilości szpilek – najlepiej długich, z kolorowymi główkami, no i oczywiście nici. Nie kupuj od razu całej masy nici, wystarczą podstawowe kolory. Dobrze mieć również nici bawełniane, odpowiednie do robienia niezbędnej w niektórych przypadkach fastrygi. Możesz również kupić od razu na zapas dodatkowe stopki oraz igły do maszyny, ponieważ te czasami lubią się łamać, szczególnie na początku naszej przygody z maszyną do szycia. Musisz mieć także normalne igły do wykańczania wyrobów, a także niewielkie narzędzie do prucia źle zszytych kawałków. Warto też kupić od razu jakiś zamek czy guziki i szkolić swoje umiejętności wykańczania ubrań czy wszelkich innych przedmiotów, jakie wyczarujesz za pomocą swoich zdolności oraz maszyny do szycia.

Podobne wpisy