Szycie dla domu, czyli co można samodzielnie wyczarować za pomocą maszyny do szycia

Nasze nowoczesne domy wyglądają zupełnie inaczej, niż te,  w których mieszkały nasze mamy czy babcie – zdecydowanie więcej z nich mebli, nie ma teraz w nich niczego, co nie miałoby swojego ściśle określonego miejsca. Lustra przemysłowe. Do dziś jednak pamiętamy, jakie wnętrza mieszkań czy nawet jeszcze drewnianych chałupek naszych dziadków budziły dobre wspomnienia, jak bardzo dobrze było siadać przy piecu i patrzeć na wszystkie ozdoby oraz wszystko, co zostało ręcznie wykonane i służyło nie tylko ozdobie, ale spełniało swoje określone funkcje. Dzisiaj na szczęście te tradycje oraz te tendencje wracają. Mamy jednak prościej – mamy maszyny do szycia, miliony dodatków w pasmanteriach oraz możemy kupić sobie dowolne materiały do wykonania wszystkiego, czego pragniemy.

Lustra przemysłowe
http://www.bezpieczna-firma.eu
Oferujemy najwyższej jakości lustra techniczne oraz
inne produkty bezpieczeństwa, kontroli i małej architektury miejskiej.

Na pierwszy ogień: firanki i zasłonki

Jeśli by chcieć kupować oryginalne zasłonki oraz firanki w sklepach, wydalibyśmy naprawdę całą masę pieniędzy. Samodzielne zrobienie ich nie jest bardzo trudne, wymaga jedynie cierpliwości oraz kilku godzin pracy, a także kilku niezbędnych elementów, takich jak taśma, na którą będziemy naszywać nasze dzieło. Wybór taśmy będzie uzależniony od szerokości, jaką chcemy otrzymać oraz od efektu końcowego czyli sposobu, w jaki ma się ona marszczyć. Można również uszyć zasłonki czy firanki metodą na zakładki, bez wszywania taśmy, jednak dodatkowe usztywnienie zdecydowanie poprawia estetykę. Do tego można zastosować również dostępne w pasmanteriach ozdobne chwosty lub ściągacze do zasłon, dzięki których wnętrze naprawdę diametralnie się zmienia.

Ozdobne miejsce odpoczynku

Samodzielnie bez  większego trudu możesz również wykonać kapę na łóżko, a do tego ozdobne poduszki i tutaj możesz już naprawdę zaszaleć i dać się ponieść swojej wyobraźni. Metoda i technika działania są dowolne – jeśli chcesz poćwiczyć swoje umiejętności ,możesz zdecydować się na skorzystanie z metody patchworku, a więc łączenia malutkich elementów w jedną całość. Jeśli nie, zacznij od prostych kształtów, jak kwadrat czy prostokąt, a z czasem może zaczniesz również wykonywać inne, bardziej wymyślne. Ozdabiaj swoje poduszki, spraw, żeby były niepowtarzalne, jak ty i twoje mieszkanie. Świetnie można w takich sytuacjach wykorzystać spore zamki błyskawiczne w wielu kolorach, można naszywać guziki o różnych kształtach, kolorach, wykonane z różnych materiałów, za pomocą których można uzyskać całkiem ciekawą mozaikę. Możesz zastosować tasiemki oraz wstążki, lamówki, możesz wyhaftować lub wyszyć poszczególne elementy – w pomysłach będzie cię ograniczać jedynie twoja wyobraźnia.

Coś na stół

Nietrudno będzie wykonać także ozdobę na stół – uszycie i ozdobienie obrusa czy bieżnika nie zajmuje dużo czasu i jest jedną z najprostszych rzeczy do uszycia, jakie mogą się nam trafić. Do kompletu można również doszyć serwetki, a w ramach ich opasek kupić i pomalować drewniane obręcze, dostępne w sklepach z półproduktami do decoupage. Jeśli wciąż nam mało, jeśli mamy bardzo klasyczne formie krzesła, można uszyć na nie płaskie poduszki, które za pomocą wstążek przywiążemy do siedziska.

Podobne wpisy