Jak zorganizować transport do Niemiec?

Jak zorganizować transport do Niemiec?

Rosnąca popularność emigracji zarobkowej i możliwość swobodnego podejmowania zatrudnienia sprawiła, że Polacy coraz częściej najmują się do pracy tymczasowej w Niemczech. Ci, którzy chcąc zostać na stałe i podjąć regularne zatrudnienie mogą nawet starać się o kredyt w Niemczech, gdyż w większości przypadków praca w tym kraju jest w pełni legalna, gdyż pracodawcy są zmuszani przez tamtejsze urzędy do przestrzegania wszelkich przepisów związanych z opodatkowaniem pracy. Bliskość Niemiec, a także różne okresy zatrudnienia, które oferowane są Polakom, sprawiają że na rynku wykształciło się sporo usług transportowych związanych z wyjazdami do Niemiec.

Jak szybko dojechać do Niemiec?

Z regionów położonych w zachodniej Polsce najłatwiej dojechać do Niemiec własnym autem. Jako że Niemcy są spowite gęstą siecią autostrad, poruszanie się po tym kraju jest bardzo łatwe. Z większości miast w zachodniej Polsce do Niemiec można dojechać w dwie lub trzy godziny, a następnie w przeciągu kilku godzin dostać się do większości regionów Niemiec, zwłaszcza tych najbardziej popularnych, jeśli chodzi o miejsca pracy. Warto wspomnieć, że autostrady w Niemczech są bezpłatne, co znacząco obniża koszty transportu. Dotyczy to samochodów osobowych i motocykli. Dobrze rozwinięta sieć dróg oraz ich dostępność sprawia, że auto jest bardzo ekonomiczną formą transportu po tym kraju. Można jednak wybrać także jedną z firm transportowych z Polski.

Na rynku wykształciło się wiele firm, które oferują transport masowy. Ich baza klientów są pracownicy sezonowi, którzy regularnie dojeżdżają z Niemiec do Polski. Przeważnie podróżuje się kilkunastoosobowymi busami lub małymi autobusami, a schemat kursów jest taki, że firma podstawia busa w określone miejsca w Polsce, a następnie zawozi wszystkich pasażerów do konkretnych miejsc w Niemczech. Podstawową różnicą pomiędzy takim rozwiązaniem, a regularnymi liniami jest to, że są o wiele bardziej elastyczne, jeśli chodzi o miejsca docelowe transportu, a także lepiej dostosowują usługi do wymagań pracowników sezonowych lub stałych.  Coraz częściej takie firmy nie odbiegają jednak od standardowych linii ilością kursów, które realizowane są z bardzo dużą intensywnością, zwłaszcza w okresie letnim, gdy do Niemiec wyjeżdża bardzo wielu pracowników zatrudnianych sezonowo w rolnictwie lub pracach budowlanych charakterystycznych dla okresu letniego. Z takich usług korzystają nawet osoby mające kredyty w Niemczech i na stałe tam mieszkające, które jednak regularnie odwiedzają rodzinę w Polsce.